Pomoc dla gminy Sośno po nawałnicy z 11/12 sierpnia 2017.

W dniu 24-08-2017 r Rotary Club Bydgoszcz przekazał 2 profesjonalne piły spalinowe firmy Stihl (MS362 oraz MS261 wraz z zapasem łańcuchów i innym wyposażeniem dodatkowym) dla potrzebujących w gminie Sośno (woj. kujawsko-pomorskie)

„Zniszczeniu lub uszkodzeniu uległo około 400 budynków mieszkalnych, w wyniku czego doszło do zalania mieszkań. Wichura uszkodziła bądź całkowicie zniszczyła, około 760 budynków gospodarczych takich jak stodoły, chlewy, obory, wiaty, magazyny i garaże. Na szczęście nie było ofiar w ludziach. ( podaje portal http://www.sosno.pl)”. Mieszkańcy regionu nie pamiętają tak potężnej burzy.
Nasz klub podjął inicjatywę zakupu pił łańcuchowych i osprzętu niezbędnego do usuwania skutków nawałnicy. Jest to jednak kropla w morzu potrzeb.
Naprawa zniszczeń potrwa z pewnością kilka miesięcy. W tej chwili najbardziej potrzebne są materiały budowlane i środki finansowe na ich zakup przed zbliżającym się okresem jesienno-zimowym.
Nie czekaj z pomocą !
Liczy się każdy grosz i szybki czas działania !
Stowarzyszenie Rotary Klub Bydgoski
ul. Gdańska 14, 85-006 Bydgoszcz
Bank Spółdzielczy Bydgoszcz, ul. Kołłątaja 8
NR 72 8142 0007 0000 9319 2000 0001
tytuł wpłaty : Sośno

Dziękuję wszystkim, którzy wspierają finansowo potrzebujących.
Akcja dalej trwa dalej.
Zgłosiliśmy również propozycję poparcia naszego pomysłu przez Zarząd Dystryktu 2231
Prezydent Klubu
Michał Ławicki