Goście z całego świata na wymianie w bydgoskim liceum

wymiana_2014_XI
W piątek 28 listopada 9 liceum ogólnokształcące w Bydgoszczy odwiedzili licealiści przebywający w Bydgoszczy pod opieką Komitetu Wymiany Młodzieżowej Dystryktu 2230 Rotary International: Emily z Kanady, Jake, Luke, Jessica i Sabrina ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, Estrella z Meksyku, Lucky z Tajwanu, Catalina z Kolumbii, Pauline z Niemiec i Breno z Brazylii.

O godzinie 11.00 pani Dyrektor Beata Kwasigroch oraz organizator przedsięwzięcia – pani Anna Dolińska uroczyście powitały zagraniczną młodzież oraz gości specjalnych – pana Krzysztofa Kopycińskiego, przewodniczącego Komitetu Wymiany Młodzieżowej Dystryktu 2230 Rotary International, oraz uczniów z Gimnazjum nr 38 wraz z opiekunem.

Następnie zagraniczni goście udali się do klas, w których opowiadali o kulturze i tradycjach swoich rodzinnych stron, a opowieści ubarwili prezentacjami bogatymi w interesujące zdjęcia oraz filmy.

Zagraniczni licealiści byli zaskoczeni gościnnością i pomysłowością uczniów 9 LO. Sale zostały starannie przystrojone w barwy oraz symbole krajów, z których pochodzą goście. Niektóre klasy przyrządziły nawet tradycyjne przysmaki z Meksyku i USA. Zagraniczni nastolatkowie zostali zasypani pytaniami uczniów 9 LO, a po zaspokojeniu ich wiedzy i ciekawości Rotary Day zakończyło się uroczystym obiadem.

Informacja Prasowa o spotkaniu : Express Bydgoski